Idő és helyszín

  • 2020. 01.18. 10:00-19:00
  • Healways, 1025 Budapest, Kapy utca 32.
  • Parkolási lehetőség: Rendelkezünk parkolóhellyel az udvaron, egyébként a Kapy út mindkét oldala ingyenes.
  • Eljutás tömegközlekedéssel: 29-es busszal (Hüvösvölgy vagy Óbuda irányából) Vöröstorony utca megállóig, 80 m gyaloglással vagy
    11-es vagy 111-es busszal (Batthány tértől vagy Mechwart ligettől) Verecke lépcső megállóig, 450 m gyaloglással.

Az eseményről

Az egészségi állapot befolyásolása az életmód rendezésével és célzott tápanyagbevitellel.
– Interaktív workshop, nem csak pszichológusoknak –
A workshop a testi és pszichés egészség legalapvetőbb, fizikai, biokémiai, és fiziológiai hátterének egyes szempontjaival foglalkozik, szigorúan tudományosan:
Segíthet egy integratív szemléletet kialakításában, ami alapján esetenként nehezen értelmezhető tünetek/panaszok mögött mintázatok válhatnak felismerhetővé, amik mentén egyes esetekben egyszerű étrendi és/vagy életmódszabályok bevezetésével javulást lehet elérni, más esetekben pedig célzott továbbirányítást kezdeményezni a megfelelő szakemberekhez.

Kiknek ajánljuk?

  • Pszichológusoknak, orvosoknak, egészség kérdéseiben járatos érdeklődőknek
  • Krónikus szomatikus, pszichés, pszichiátriai és neurológiai betegségekben érintetteknek, akik szeretnék a testük működését megérteni, és saját maguknak megteremteni azokat a feltételeket, amelyek között tüneteik javulni tudnak
  • Egészséges embereknek, akik szeretnék egy hosszú, jó minőségű élet céljából a maximumot kihozni magukból.

Előadó:

Eckhart Erzsébet, pszichológus, funkcionális táplálkozási és német IFMS Intézet (Institut Funktionelle Medizin und Stressmedizin) által képzett tanácsadó

Ára: 18 000 Ft

Részletes program:

10.00- 12.30  1. rész, közben rövid szünet

A problémák:

– A stressz hatásai az emésztő- és a neuroendokrin rendszerre, a stresszrendszer működési zavarai

– Tápanyaghiányok okai és következményei

– A metiláció és a B12 vitamin szerepe pszichiátriai, neurológiai kórképekben

– Hisztaminintolerancia és masztocitózis a szorongás testi tüneteinek kialakulásának hátterében

– Perzisztens fertőzések, oxidatív és nitrozatív stressz széleskörű hatásai a triptofánanyagcserétől a vérszegénységen keresztül a mitokondriális sérülésekig

– A Lyme kór és társfertőzései mint nagyon elterjedt, aluldiagnosztizált fertőző betegség, és szerepe krónikus pszichés, pszichiátriai és neurológiai és autoimmun megbetegedésekben

12.30 – 13.30  ebédszünet

13.30- 17.30  2. rész (közben rövid szünet), azután kérdések, beszélgetés 18.00 -ig

Megoldások:

– Az egészség megőrzését, ill. javítását lehetővé tevő teljes értékű étrend alapelvei

– A táplálékkiegészítés főbb szempontjai

– Az emésztőrendszer regenerációja

– A stresszrendszer regenerációja

– Mitokondriumok regenerációja

– Lyme-kór esetén is működő megközelítések

A tartalomról bővebben:

Különböző tényezők együttes fennállása, mint:

– Traumatizáció

– Krónikus stressz

– Hiányos táplálkozás

– Életmódhibák

– Egyes krónikus fertőzések

– Antibiotikumok szedése

– Vegyszerekkel való terheltség

– Nem megfelelő tápanyagösszetételű ételek fogyasztása olyan komplex problémát jelent, amit sok ember szervezete így már nem tud kezelni.

Az emésztési funkciók gátlásából, az ebből adódó mikrotápanyag- és vitaminhiányból, bélfaldiszfunkcióból és bélflóraeltolódásból, és az ezt követő immunológiai problémákból, az anyagcsere, immunrendszer és a stresszrendszer egyidejű leterheléséből adódóan komplex folyamatok indulnak el, melyek a pszichoszomatikusnak tartott betegségeken túl krónikus pszichés, pszichiátriai és szomatikus betegségek egész sorának kialakulásához járul hozzá. Az életmód rendezése és a célzott tápanyagbevitel:

– Segíti az emésztőrendszer regenerációját, ezzel működését, a bevitt táplálék mikrotápanyag tartalmát hozzáférhetővé teszi, így a hormonális és immunrendszer működését is támogatja.

– A megfelelően meghatározott étrend tápanyag- és vitaminsűrűsége magas, különösen odafigyelve a táplálékkal bevihető gyulladáscsökkentő hatóanyagokra, emésztőrendszert károsító, allergiát vagy intoleranciát kiváltó komponensekben viszont szegény, így javítja a szervezet általános állapotát anélkül, hogy káros összetevőkkel terhelné meg azt, és csökkenti a szervezet általános gyulladását, ill. a belső stressz szintjét.

– Az életritmus, életmód megfelelő kialakítása regenerálja a stresszrendszert: A 24 órás ciklusokban változó hormonok optimális termelődésének támogatása, a megfelelő minőségű és mennyiségű pihenést és alvást teszi lehetővé. A megfelelő mozgásmennyiség és -forma szintén hozzájárul az anyagcsere stabil működéséhez.

– A megfelelő táplálkozással bevitt, és megfelelően emésztett ételből származó vitaminok, mikro- és makrotápanyagok megfelelő profilja nemcsak létfontosságú enzimek működésének alapvető feltétele, hanem a metilációé is, ami a DNS replikációján túl az RNS és a fehérjeszintézisé, ami pedig alapja az egészséges pszichés működéshez szükséges neurotranszmitterek szintézisének is, mint pl. a dopamin és a szerotonin, így alapvetően járul hozzá a pszichés jóllét növekedéséhez is.

– Az életmód és tápanyagbevitel rendezése általános, anti-aging, vagy prevenciós célokra alkalmas elemein túl egy sor célzott hatóanyag, ill. természetes beavatkozási lehetőség létezik, ami akár krónikus fertőzések, ill. autoimmun betegségek esetén is segítheti a szervezet védekezőképességét, ill. az immunrendszer működését.

Megjegyzés:

Az életmód, és tápanyagbevitel rendezése nem helyettesíti, hanem kiegészíti az elterjedt pszichoterápiás módszerek használatát, hiszen a traumák, konfliktusok feldolgozásának hiányában az egészséget veszélyeztető krónikus stressz tovább generálódik. A szervezet biológiai regenerációja viszont hatékonyan képes csökkenteni a tüneteket és a szenvedésnyomást, amivel jelentősen megkönnyíti az egyén számára a szükséges fejlődési feladatok végrehajtását. Az előadásban elhangzó információk nem helyettesítik az orvosi diagnózist, és nem is jelentenek útmutatást semmiféle betegség kezelésére.

További részletek, kérdések? Lépjen velünk kapcsolatba

Jegyek

Elfogyott